cking

  יום א', 19/05/24

  ראשי    מקצועות לימוד    מילוני מונחים

.
בננה - סיקינג

בננה

ראשי > ביולוגיה > הבננה

הבננה, היא פרי טרופי שמקורה באיזור הודו-מלזיה. הבננה בעלת תכונות בריאות מפליאות ואולי היא הפרי הכי חשוב לאדם, אם נסקור את תרומתו  הרבה לבריאות.
הבננה היא בעצם שיח ענק, גובהה בממוצע מגיע ל-9 מטרים.

הבננה מכילה 3 סוגי סוכר טבעי – סוכרוזה, פרוקטוזה וגלוקוזה משולבים בסיבים, שנותנים תמיכה מיידית ויסודית בהאצה של רמת האנרגיה.  ככל שהבננה בשלה יותר, כך כמות הסוכרים עולה והפרי נעשה יותר מתוק וריחני.

מחקרים הוכיחו ש 2 בננות מאפשרות מספיק אנרגיה ל -90 דקות מאמץ בבדיקת כושר, אין פלא שהבננה היא פרי מספר  1 אצל האתלטים המובילים בעולם.
האנרגיה אינה הסיבה היחידה שהבננה יכולה לעזור לנו, היא מאפשרת להתגבר על מספר מחלות ובעיות רפואיות ההופכות אותה למזון חיוני  על בסיס יומי.

אנמיה:
הבננה עשירה בברזל וגורמת לייצור המוגלובין כך שהיא מסייעת במקרה של אנמיה.

יכולת מוחית :
מחקרים הראו שהאשלגן המצוי בפרי משפר את יכולת הלמידה והופכת את האדם לערני יותר.

לחץ דם:
הבננה עשירה בזרחן ובעלת רמת מלח נמוכה, עושה אותה לאידיאלית להלחם בלחץ דם חריג. 

עצירות:
הסיבים בהם עשירה הבננה מאפשרים פעולת מעיים רגילה ללא צורך בשימוש בחומרים משלשלים לא טבעיים.

דיכאון:
עפ"י מחקר שנערך לאחרונה באנשים הסובלים מדיכאון, הסתבר שרבים מהם הרגישו טוב יותר לאחר אכילת בננה. זאת מאחר ובננה מכילה טריפטופן, סוג של חלבון שהגוף ממיר לסרוטונין המפקח על פעילויות שונות במוח ובמערכת העצבים המרכזית וידוע כמרגיע משפר את מצב הרוח וגורם להרגשה טובה יותר. כך שבמקום גלולות מומלץ לאכול בננות. 

כאבי ראש:
אחת הדרכים להיפטר במהירות מכאב ראש היא להכין בננה מילק שייק מומתקת בדבש. 
הבננה מרגיעה את הבטן הדבש מעלה את רמת הסוכר הנמוכה בדם, בעוד שהחלב מרגיע ומוסיף נוזלים למערכת העיכול.

צרבת:
בבננה נוגדי חומצות טבעיים המשפיעות על הגוף, כך באם אתה סובל מצרבת נסה לאכול בננה להרגשת הקלה.

בחילות:
אכילת בננה בין הארוחות עוזרת להעלות את רמת הסוכר בדם ומונעת בחילה.

עקיצות יתושים:
לפני שמשתמשים במשחה נגד עקיצות, נסה לשפשף את האזור הנגוע בחלק הפנימי של קליפת בננה. רבים מצאו שזאת דרך נפלאה ומוצלחת להפחתת הנפיחות והגירוי.

עצבים:
הבננה מכילה כמות גדולה של ויטמין B6 העוזר להרגיע את מערכת העצבים.

עישון:
הבננה יכולה לסייע לאלו שרוצים להפסיק לעשן. כמות הויטמינים B6 ו B12  שהבננה מכילה וכמו כן האשלגן ומגנזיום עוזרות לגוף להתאושש מהתופעות של ההפחתה בניקוטין.

עודף משקל ובעבודה:
במחקרים שנעשו במכון הפסיכולוגי באוסטריה, נמצא שלחץ בעבודה מביא לאכילה של אוכל מתוק וטעים כמו שוקולד וטוגנים. בהסתכלות ב5000 מאושפזים בבתי חולים, החוקרים מצאו שהכי שמנים היו בעלי התפקידים והמשרות המלחיצות יותר. עפ"י ממצאי הדוח  עולה שעל מנת למנוע ולגרום להשתוקק לאכול, אנו צריכים לשלוט ברמת הסוכר בדם ע"י אכילת מזון עשיר בפחמימות כל שעתים לשמור על רמת סוכר קבועה

אולקוס:
הבננה משמשת כמזון דיאטטי לבעלי ליקויים במערכת העיכול, מאחר והיא בעלת מבנה רך וחלקלק ומונעת גירוי של הציפוי הפנימי בקיבה ומערכת העיכול.

בקרת טמפרטורת הגוף:
בתרבויות באזורים המקוריים של הבננות רואים בבננה פרי "מקרר" גם מבחינה פיזית ורגשית של נשים הרות. בתאילנד למשל נשים הרות אוכלות בננות להבטיח שתינוקם ייוולד עם טמפרטורה נמוכה.

לחצים:
האשלגן הינו מינרל אשר עוזר להסדיר קצב לב נורמאלי הנדרש לשגר חמצן למוח ולווסת את מאזן המים בגוף. כאשר אנו בלחץ , קצב חילוף החומרים עולה ומפחית את כמות האשלגן. אכילת בננה מאפשרת לקיים את המאזן הנדרש.

התקפי שבץ:
עפ"י מחקרים שפורסמו ב"ירחון הרפואי של ניו אינגלנד" אכילת בננות באופן סדיר עשויה להקטין את מקרי המוות בעת התקף שבץ ב40%.

יבלות:
אלו ה"משוגעים" על חלופות טבעיות מוכנים להישבע שעל מנת להפטר מיבלת יש לקחת חתיכת קליפת בננה ולהניחה על היבלת כאשר הצד הצהוב של הקליפה כלפי חוץ והצמדת הקליפה באמצעות פלסתר.

לסיכום:
לאחר כל זאת ניתן להיווכח שהבננה הינה מרפא טבעי של מחלות רבות. אם משווים בננה לתפוח עץ יש בה פי 4 פרוטאין פחמימות בכמות כפולה פי 3 זרחן, פי 5 ויטמין
A
 וברזל וכמות כפולה של כל הויטמינים האחרים. הבננה עשירה באשלגן והיא אחת מהמאכלים האיכותיים הקיימים.

דרושים בדחיפות ניצבים לפרסומות, שכר גבוה מאוד למתאימים, לחצו לפרטים!


 

צור קשר - אודות - הפוך לעמוד הבית - הוסף למועדפים
Copyright © 2008-2015 CKing. All rights reserved